Hepsiburada, kadınları güçlendirmeye yönelik çalışmalarını Birleşmiş Milletler CSW68’de anlattı

Hepsiburada, kadın girişimciliğini ve deprem bölgesindeki kadınları desteklemeye yönelik çalışmalarını uluslararası kamuoyu ile paylaşmak üzere Birleşmiş Milletler 68. Kadının Statüsü Komisyonu (CSW68) toplantılarına katıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, CSW68’e katılan Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin’i kabul etti. Dünya Teknoloji Borsası Nasdaq da Hepsiburada’yı kadınları destekleyen çalışmalarından ötürü kutlayarak, Times Meydanı’ndaki dijital panolarında Hepsiburada ve Türk bayrağı görsellerine yer verdi. 

Hepsiburada, Birleşmiş Milletler 68. Kadının Statüsü Komisyonu (CSW68) kapsamında New York, ABD’de düzenlenen toplantılarda kadın girişimciliğini ve kadınları güçlendirmeye yönelik çalışmalarını anlattı. Toplantılarda 2017 yılından itibaren sürdürülen Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı ve 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından deprem bölgesindeki kadın girişimcileri de desteklemeyi amaçlayan Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü programı uluslararası kamuoyu ile paylaşıldı.

CSW68 programı kapsamında KAGİDER ile bir etkinlik de düzenleyen Hepsiburada’nın depremden etkilenen kadın girişimcilerin ve kadın kooperatiflerinin tekrar ayağa kalkması ve bölge ekonomisinin tekrar inşa edilmesi için kadınlara verdiği destekler iyi örnekler olarak dünyayla paylaşıldı.


Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş  

Nasdaq Borsası’ndan Hepsiburada’ya Times Meydanı’nda kutlama 

Nasdaq Borsası da Hepsiburada’nın kadın girişimcilere verdiği desteği Times Meydanı’nda kutladı. Nasdaq Borsası’nın Times Meydanı’ndaki dijital panolarında, Hepsiburada ve Türk bayrağı görselleriyle “Nasdaq, kadınların güçlendirilmesine yönelik çığır açan çalışmalarından dolayı Hepsiburada’yı tebrik ediyor.” mesajı yayımlandı. Nasdaq’ın kutlama mesajından bir Türk şirketi olarak çok mutlu olduklarını dile getiren Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin şunları söyledi:

“Hepsiburada olarak ülkemizi Nasdaq Teknoloji Borsası’nda gururla temsil ediyoruz. Nasdaq Teknoloji Borsası’ndaki bir kadın girişimci tarafından kurulmuş, bir kadın CEO tarafından yönetilen en büyük şirketiz. Çalışan gücümüzün yarısını da kadınlar oluşturuyor. Ülkemiz açısından, ülkemizi dünyaya tanıtmak adına önemli bir rol üstleniyoruz ve bununla gurur duyuyoruz. Bugün de bayrağımızı Times Meydanı’nda dalgalandırıyoruz.” 

“Deprem bölgesinde 5 bin kadın girişimciye ulaşmayı hedefliyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x