Kızını hapsedip cinsel ilişkiye giren canavarın avukatından tartışma yaratan Facebook paylaşımı

Avusturya’nın Amstetten kentinde kızını 24 yıl boyunca evindeki bodrumda hapseden ve yıllar boyunca tecavüz eden ve burada dünyaya gelen çocuklarına da işkence eden Josef Fritzl’in avukatının paylaşımları büyük bir tartışma başlattı… 

2008 yılında Fritzl’in yaptıkları uluslararası kamuoyunda şok etkisi yaratmıştı. Yıllar boyunca cinsel istismara maruz kalan genç kız, 7 çocuk doğurdu. Doğan 7 çocuktan 3’ü kilerde anneleriyle tutsak yaşamlarına devam etti. Bu sırada çocuklardan birisi hayatını kaybetti. Fritzl’in hayatını kaybeden çocuğun cesedini yaktığı belirlendi. Fritzl’in işlediği suçlar, Nisan 2008’de istismar sonucu doğan çocuğun hayati tehlikesi bulunması sebebiyle hastaneye götürülmesiyle ortaya çıkmıştı.

Evine polis baskını yapılan Fritzl; ensest, tecavüz, zorlama, haksız yere hapsetme, köleleştirme ve çocuklardan birini ihmal sonucu öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırılırken cani adamın avukatı Astrid Wagner (60) de bugün gündem oldu.

Fritzl’i savunan Wagner, sosyal medya platformu Facebook’ta yarı çıplak fotoğraflarını paylaşarak yeni bir tartışmanın fitilini alevledi.

ÜSTSÜZ POZ VERDİ

Wagner, Avusturya Alplerinde yürüyüş yaparken çekilmiş fotoğrafını paylaştı. Fotoğraflardan ikisinde Wagner’in üstsüz olduğu görüldü. Üstsüz olduğu karelerden birinde bir pınardan su içen Wagner’in bir diğer görselde de çitlere doğru eğilerek poz verdiği görülüyor.  

Fotoğraflardan birinde Wagner’in meme ucunun görünmesini engellemek için “çiçek emojisi” kullanması da dikkat çekti.

Alman Bild gazetesi Wagner’in paylaşımlarını manşete taşıyarak gündem yaratırken, deneyimli avukatın geçen yıllarda da benzer skandallara imza attığını hatırlattı. Wagner’in paylaşımına çok sayıda beğeni ve yorum gelirken Wagner, “Ben gerçekten kimseyi provoke etmek istemiyorum. Gerçekten bazıları için benim varlığım bir provokasyon herhalde” dedi.

Daha önce kaleme aldığı kitapta Fritzl hakkında açıklamalarda bulunan Wagner, müvekkilinin serbest bırakılmasını talep etmişti. Wagner, Fritzl’in artık bir tehlike teşkil etmediğini söylemiş ve cinsel dürtüsünün olmadığını dile getirmişti.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x